1-2/10/2015 Kino Hviezda Trnava

O festivale

Medzinárodný a cappella festival Zoom+ sa od svojho prvého ročníka v roku 2008 vyprofiloval na uznávanú akciu vo svojom žánri. Je vysoko hodnotený domácim a zahraničným publikom ale hlavne samotnými skupinami, ktoré na festivale vystupujú.

 
Chceme Vám prezentovať a cappella hudbu - vokálnu hudbu bez použitia hudobných nástrojov. Zámerom je predstaviť a cappella formácie – domáce, ale hlavne zahraničné, ktoré sa úspešne venujú tomuto menšinovému žánru na polo – až profesionálnej úrovni.
 
Preto aj výber hostí je veľmi široký. Každý rok kombinujeme rôzne zamerané vokálne telesá s čo najširším repertoárovým záberom. Každá skupina má svoj špecifický repertoár, spieva v iných akustických podmienkach, čerpá z už napísanej literatúry, alebo sa špecializuje na vlastné aranžmány.
 
Zoom+ 2016
 
Zoom+ … priblížiť … zaostriť … a urobiť SI obraz
 
Neplatí len vo fotografickom ponímaní ale aj v hudbe.
 
Už po deviaty rok Vás na prelome septembra a októbra pozývame do sály kina Hviezda, aby ste si oddýchli od mestkého hluku a denného zhonu a ponorili sa do súzvuku ľudských hlasov.
 
O tom je a cappella spev – spev bez použitia nástrojov. Tento rok Vám predstavíme 3 skupiny, ktoré stavili na emócie a kontakt s publikom.
 
V piatok 30.septembra odštartujeme rakúskou skupinou Triu – 3 hlasy, jeden zvuk. Ich špecifickosťou je experimentovanie s hlasom a improvizácia. Tento rok Triu oslavuje 15ste narodeniny aj vystúpením na Zoom+ festivale. V druhej polovici večera sa zemepisne obrátime na východ a privítame skupinu The Quintessence z Gruzínska – hudobne ale ostaneme viac na americkom kontinente – The Quintessence je vysoko oceňovaná ako jazzová vokálna formácia. Len 4-ročná skupina má na svojom konte viacero cien z renomovaných a cappella festivalov po celom svete.
 
Sobota 1.októbra sa ponesie v štýle ´bez hraníc´ - to je preklad názvu nášho hlavného hosťa.
 
Vďaka spolupráci s festivalom Fool Moon v maďarskom Szegede a s novým Praha a cappella festivalom sa nám aj tento rok podarilo pozvať výnimočného hosťa z Fínska – vokálnu skupinu Rajaton. Vokálna skupina Rajaton je v a cappella svete ako Beatles pre rockových fanúšikov. Sextet spevákov prináša na pódium poctivý pop, ktorým premosťuju klasickú a mainstream konvenciu. Ich schopnosť zabávať inspiruje a ich energia infikuje!
 
Príďte sa teda s nami 30.septembra a 1.októbra zabaviťa nainfikovať dobrou muzikou do kina Hviezda.
 
Koncerty začínajú o 19.00

V minulých rokoch sa na festivale predstavili a cappella skupiny: